Pomagam mamie i tacie

Witajcie Biedroneczki.

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od piosenki „Dziękuję Mamo! Dziękuję Tato” ZoZi.

Przypomnijcie sobie czego uczą Was rodzice.  Pomyślcie, co możecie zrobić dla mamy i taty.

Link:  https://www.youtube.com/watch?v=j09kDRPi3tE

Zachęcam wszystkie dzieci do pomocy rodzicom. Poczujecie, że jesteście  ważnymi członkami rodziny i powierzone obowiązki wykonacie  należycie okazując rodzicom wdzięczność za miłość, jaką Was darzą. Na pewno  znajdzie się jakaś malutka praca w sam raz dla przedszkolaka. Zanim jednak zabierzecie się do pracy  obejrzyjcie proszę ilustrację i posłuchajcie. Marta często pomaga mamie. Razem z mamą wykonała tabelkę, która pokazuje, co należy do jej obowiązków każdego dnia. Opowiedz o nich, nazywając poszczególne dni tygodnia. (źródło: M. Satkowska, w: "Wspomaganie rozwoju społeczno- emocjonalnego").

Zamieszczam również krótki artykuł dla rodziców, Zachęcam do przeczytania "Czy dzieci powinny pomagać rodzicom w domu"

Dziękuję za współpracę i życzę udanego wypoczynku

Opracowanie: Dorota Bałdyga

Data dodania: 2020-05-29 07:01:13