KĄCIK DLA RODZICA

Witam wszystkich Rodziców. Dzisiaj przesyłam ważne informacje na temat : " Dlaczego warto czytać dziecku książki". Proszę Rodziców o zapoznanie się z poniższymi nformacjami. Zachęcam do wspólnego z dzieckiem czytania książek.

Opracowała: Marlena Krasuska

Warto czytać książki, ponieważ:

1. Wspólne czytnie książek zacieśnia więź uczuciową między rodzicami, a dzieckiem. Dziecko wsłuchane jest w głos rodzica, a bliski kontakt daje mu poczucie bezpieczeństwa.
  2. Książki rozwijają wyobraźnię dziecka. Po zakończeniu czytania możemy zapytać: Czy wiesz, co wydarzyło się później?
  3. Słuchanie bajek rozwija inteligencję dziecka, wzbogaca słownictwo, uczy ładnego budowania zdań i zachęca do samodzielnej nauki czytania.
  4.  Ksiażki wychowują. Jeśli dobierzemy odpowiednią lekturę, dzieci będą utożsamiały się z książkowym bohaterem.
  5. Książki wyrabiają wrażliwość. Dziecięce problemy opisane w bajkach na pewno poruszą niejedno serduszko.
  6.  Słuchanie książek odpręża i pozwala przyjemnie spędzić czas.
  7. Książki rozwijają pasję kolekcjonerską. Wiele wydawnictw proponuje serię książeczek. Czekając na kolejne odcinki przygód bohatera, dziecko rozbudza w sobie ciekawość.
  8. Czytanie książek pokazuje nam wiele informacji o dziecku. Niektóre dzieci lubią słuchać ciągle tych samych bajek. Często może to być znak, że coś je nurtuje, niepokoi lub cieszy.
  9.  Książki porządkują dziecięcy świat. Dzięki bajkowym postaciom dziecku łatwiej jest zrozumieć codzienne sprawy.
  10.  Książki podpowiadają, jak porozumieć się z rówieśnikami i rodzeństem.

Data dodania: 2020-04-14 11:37:27
Data edycji: 2020-04-14 12:20:07