EDUKACJA DOMOWA - SMAKOŁYKI NA ŚWIĘTA

Witajcie Skrzaty

Drogie dzieci i Rodzice, mamy jeszcze kilka dni do Świąt dlatego też postanowiłam, że w dniu dzisiejszym zaproponuje Wam przepis na "Szyszki" i "Wafelki Kakaowe". Dzieci bardzo je lubią a Państwo, jeśli się zdecydujecie, będziecie mogli dołączyć produkty do planowanej na ten tydzień listy zakupów.

Jedna uwaga jeśli chodzi o "Szyszki".  W przepisie są 3 rodzaje cukierków, aby nie przedłużać czasu robienia zakupów warto może spróbować wykorzystać same "Krówki", które są bardziej dostępne. Potem dodać więcej kakao i też powinno się udać.

PRZEPISY

Szyszki

Składniki: 15 dag. krówek, 15 dag. toffi, 15 dag. irysów, 1 masło lub margaryna, 1 łyżeczka kakao, paczka ryżu preparowanego

Sposób wykonania: cukierki, masło i kakao rozpuszczamy w garnku i do gorącej masy dodajemy ryż. Formujemy kulki bądź dowolny kształt.

Wafelki kakaowe

Składniki: 10-12 łyżek wody, 1 kostka masła lub margaryny, szklanka cukru, 25 dag mleka w proszku, 2-3 łyżki kakao. (dwie porcje wystarczają na 3 paczki wafli)

Sposób wykonania: wodę, masło, cukier i kakao zagotować w rondelku, wystudzić i powoli dodawać mleko w proszku ciągle mieszając aby nie powstały grudki. Tak przygotowaną masą przekładamy wafle.

Przygotowała: Ewa Rybak

Data dodania: 2020-04-07 09:02:00