Biedronka

Witam rodziców i dzieci z grupy Żabki. Wczoraj za pomocą opowieści słowno - ruchowej wybraliśmy się na Majówkę, a dziś poznamy bardzo miłego i lubianego przez wszystkich mieszkańca łąki. Tym mieszkańcem jest biedronka.

Biedronki są najczęściej czerwone z czarnymi kropkami, ale są też np. żółte z czarnymi kropkami, nazywają się biedronki mączniakówki. Biedronki są bardzo pożyteczne, ponieważ żywią się owadami roślinożernymi, np. mszycami.

Posluchajcie teraz wierszyka pana Jana Brzechwy pt. "Żuk", występuje tam też biedronka. Dowiecie się dlaczego biedronka nie chciała zostać żoną żuka.

Jan Brzechwa "Żuk"

Wiecie już, że żuk na żonę musi szukać żuka a nie biedronki, bo biedronka jest piegowata a żuk nie.

Chcę wam teraz zaproponować wykonanie biedronki z papierowego talerzyka, jeśli ktoś nie ma w domu takiego talerzyka to można wyciąć kolo z kartki z bloku do rysowania. Poniżej zamieszam zdjęcia kolejnych etapów wykonania biedronki.

Życzę miłej zabawy.

Jeżeli będziecie chcieli pochwalić się swoimi biedronkami to przyslijcie zdjęcia na adres zabkiklonowa4@wp.pl

Przygotowała: Katarzyna Bielińska

Data dodania: 2020-05-13 11:19:55