Zwierzęta znamy i o nie dbamy

Witajcie dzieci!

Niedawno omawialiśmy zwierzęta z wiejskiego podwórka. Dzisiaj chciałabym, abyście rozpoznały te przedstawione na obrazkach:

• Te zwierzęta to: goryl, tygrys, nosorożec, słoń, zebra, lampart. Brawo dla tych dzieci, którym udało się rozpoznać wszystkie zwierzęta.

Ciekawostka: Wśród tych zwierząt są zwierzęta zagrożone wyginięciem np.: goryl, tygrys, nosorożec,  lampart ale również  słoń, żubr, niedźwiedź. Tych zwierząt jest  już na świecie bardzo mało, bo ludzie na nie polują lub niszczą ich środowisko życia: wycinają lasy, zatruwają wodę, powodują pożary. Smutne to, ale tak jest.

• Zachęcam dzieci do ponownego rozpoznania zwierząt, myślę że tym razem każdemu dziecku udało się to zadanie. Brawo!
  • Kolejne to: Podziel na sylaby nazwy zwierząt. Może być tak jak w przedszkolu z klaskaniem.
  • Maluszkom już dziękuję. Wystarczy, że wzbogaciłyście swój słownik o nazwy tych zwierząt. Podzielić na sylaby też potraficie a  z pomocą rodziców udało się Wam  powtórzyć takie trudne słow : nosorożec. Możecie pokolorować obrazek wybranego zwierzątka.
  • Dalsze zadania dla starszych przedszkolaków:
  • Wydzielcie pierwsze głoski w nazwach: g- goryl, t- tygrys, n- nosorożec, s- słoń, z-zebra, l - lampart
  • Rozwiążcie zagadkę: ssak z rodziny koniowatych, białe paski ma na czarnej sierści. Tak oczywiście to zebra.
  • Jaką głoskę słyszycie na początku? Tak z- zebra. Rodzice pokażą Wam literkę Z, z.
  • Ułóżcie przed sobą tyle przedmiotów, ile głosek słyszycie w słowie zebra, biorąc pod uwagę możliwości dzieci potrzebna może być pomoc rodziców. Każdy przedmiot to głoska, dotykamy i nazywamy: Z-E-B-R-A. Rodzice mogą przygotować dziecku litery i pod  modelem ułożyć napis.
  • Literę Z,z możecie ułożyć z różnych materiałów tak dla utrwalenia oraz poprzez pracę z książką. Poniżej zamieściłam swoją ułożoną ze słomek i zakrętek.  Czekam na Wasze Powodzenia!   biedronki.klonowa@gmail.com

Opracowanie: Dorota Bałdyga

Macie bardzo fajne pomysły. Potraficie ułożyć literki prawie z wszystkiego co macie w zasięgu ręki. Brawo Biedroneczki!

Data dodania: 2020-04-23 08:55:50
Data edycji: 2020-04-27 12:30:43