Ziemia to wyspa zielona

Witam rodziców i dzieci z grupy Żabki. Drogie dzieci 22 kwietnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Ziemi, dlatego w tym tygodniu dowiemy się, jak dbać o naszą planetę, abyśmy mogli żyć i cieszyć się czystym powietrzem i pięknem przyrody. Wiecie już, że aby dbać o naszą Ziemię, o czystość na naszym osiedlu, w naszym mieście, musimy segregować odpady. Jednak niektóre odpady można jeszcze wykorzystać do różnych fajnych rzeczy. Proponuje wam dziś zrobienie razem z rodzicami Ekoprzyjaciela. Ekoprzyjaciel może być wykonany tylko z przedmiotów, które nie są już w domu potrzebne, np. butelki po napojach, kartony, rolki po papierze toaletowym, kawałki materiału, włóczki.

Myślę, że wasi Ekoprzyjaciele będą pięknie wyglądać, życzę miłej zabawy i dużo ciekawych pomysłów. Zróbcie zdjęcia i przyślijcie je na adres zabkiklonowa4@wp.pl

A teraz posłuchajcie piosenki o naszej planecie  Ziemia wyspa zielona

Przygotowała: Katarzyna Bielińska

Data dodania: 2020-04-20 11:25:55