Ze starego coś nowego

Drogie dzieci!

Wiecie już, że nasza planeta nazywa się Ziemia i że wszyscy ludzie muszą dbać o ochronę środowiska.

Możecie zostać Przyjaciółmi Przyrody i powtarzać :

"Bo choć mało mamy lat, kochamy tak bardzo świat.

I jeśli ma pięknie być,  to musimy o to dbać,

to musimy dobrzy być."

Przyjrzyjcie się uważnie temu znakowi, może ktoś ze starszych przedszkolaków wie, co oznacza.

Jeśli  nie udało się tego znaku odgadnąć. Poproszę rodziców, aby Wam wyjaśnili pojęcie rycyklingu na przykładzie tej planszy. Recykling - to najpowszechniejsza forma ochrony środowiska. Polega na odzyskaniu i ponownym wykorzystaniu  segregowanych odpadów komunalnych. W skrócie można powiedzieć wykonanie czegoś nowego ze starego.

Propozycja na dzisiejszy dzień jest taka: Wykonajcie pracę plastyczną nt.: "Ze starego coś nowego".

Może  to być  praca przestrzenna lub płaska. Macie do wykorzystania różne przedmioty: butelki plastikowe i szklane, opakowania po różnych produktach, sznurki, zakrętki, wytłaczanki po jajkach, rolki po papierze toaletowym oraz wiele innych odpadów, z których mogą powstać fajne rzeczy do zabawy, np. lalki, samochody, biżuteria.

Wiem, że pomysłów Wam nie brakuje. Zachęcam do twórczej zabawy.

Na prace czekam do piątku, umieszczę je w tej zakładce. Zdjęcia proszę na maila: biedronki.klonowa@gmail.com

Dodatkowo: dzieci 5- letnie wykonują zadanie str. 3. Rysują szlaczki i  symbol recyklingu po śladzie, utrwalają sobie jego znaczenie.

Opracowanie: Dorota Bałdyga

Bardzo fajne prace powstały z surowców wtórnych. Każdy twórca otrzymał już złoty  medal i oczywiście zajął 1 miejsce. Jest czołg samodzielnie wykonany, dwie super szybkie wyścigówki, praktyczny przybornik i lalka - taka Ania z Zielonego Wzgórza mojego autorstwa.

Data dodania: 2020-04-21 09:25:52
Data edycji: 2020-04-24 11:58:35