Dzień dobry dzieci.

Zapraszam Was do teatru. Poznacie lalki występujące w teatrze. Wyróżniamy kilka rodzajów lalek. Pierwszą z nich jest pacynka -  lalka teatralna nakładana na dłoń jak rękawiczka i poruszana palcami aktora-animatora. Kolejna to - kukiełka- umocowana na patyku. Innym typem lalki jest marionetka - poruszana  za pomocą sznurków.przymocowanych do rąk i nóg. Jest jeszcze jawajka -poruszana  przez aktora od dołu za pomocą drucików.

• Pierwsze zadanie dla dzieci: Przyjrzyjcie się obrazkom poniżej i rozpoznajcie lalki teatralne (źródło: Internet).
  • Drugie zadanie: Zachęcam wszystkie dzieci do wykonania "Łyżkowej kukiełki". Potrzebna będzie drewniana łyżka, klej, marker oraz dowolne ozdoby . Mogą to być odpady, którym nadacie nowe życie, np.: kolorowa folia, z której wykonacie piękną sukienkę dla królewny, itp. Jeśli  nie macie  drewnianej łyżki możecie poprosić rodziców, aby odrysowali Wam ją na sztywnym kartonie. Myślę, że pomysłów Wam nie brakuje, wykonajcie kukiełkę i udekorujcie ją według własnego uznania. Bo to właśnie Wy wcielicie się w rolę aktora- animatora  i zaprezentujecie swoim najbliższym przedstawienie teatralne ze swoją kukiełką.  Powodzenia.

Opracowanie: Dorota Bałdyga

Data dodania: 2021-12-02 10:28:32