Zapraszam Cię do zabawy w dziennikarza

Drogie Dzieci. Witam Was zaczynamy, bo już czas!

Zapraszam do zabawy w dziennikarza. Potrzebny będzie mikrofon. „Wyczaruj” mikrofon! Może go zastąpić drewniany tłuczek, albo klocek wystarczy obłożyć go folią aluminiową i mikrofon gotowy. Przeprowadź rozmowę z mamą lub z tatą. Pytaj mamę, tatę o różne rzeczy. Teraz zamieńcie się rolami. Dziennikarzem będzie mama, a Ty będziesz odpowiadać na pytania.

Opowiedz o sobie: - Jak się nazywasz? - Ile masz lat? - Jesteś chłopcem, czy dziewczynką? – Jakiego koloru są Twoje oczy? (jeśli dziecko nie wie, przyda się lusterko) – Twoja ulubiona potrawa?

- Ulubiony kolor?- Ulubione zwierzę? – Ulubiona dyscyplina sportu? – Gdzie mieszkasz? (utrwalamy znajomość adresu zamieszkania), - Jak nazywa się Twój kraj?

Uwaga: Wybieramy pytania zgodnie z wiekiem i możliwościami dziecka, naprowadzamy, jeśli zachodzi taka potrzeba. Doceniamy starania dziecka., np. Pięknie potrafisz  przedstawić się i opowiedzieć o sobie.

Dzieci 5- letnie wykonują zadania w książce  KP4, s.26a,b -  uzupełniają kartę informacyjną o sobie. Doskonalą umiejętności budowania wypowiedzi oraz sprawność manualną i grafomotorykę.

Na zakończenie  utrwalimy sobie piosenkę pt. :„Jesteśmy dziećmi”. Zaśpiewajcie i zobrazujcie ruchem.

Proponuję:

I i II zwrotka – ręce układamy na bioderkach i delikatnie kołyszemy się raz w prawą , raz w lewą stronę.

Refren:  - Obie ręce zgięte w łokciach skierowane do środka -  wskazujemy siebie.

- Prawą i lewą ręką  jednocześnie rysujemy w powietrzu serce, zaczynamy od góry.

- Obie ręce zgięte w łokciach skierowane do środka -  wskazujemy siebie.

- Prawą i lewą ręką  jednocześnie rysujemy w powietrzu uśmiech, zaczynamy od swoich ust, tak jakbyśmy chcieli  go pogłębić.

- Ręce krzyżujemy na piersiach i kołyszemy  się.

- Obie ręce falują

„Jesteśmy dziećmi” Śpiewające Brzdące  https://www.youtube.com/watch?v=7K3_mSb1zRQ

1. Czy jesteś z Afryki,
    Czy też z Ameryki,
    Nie jest ważne gdzie mieszkamy,
    Bo jesteśmy tacy sami.

Ref: Jesteśmy dziećmi! Chcemy miłości!
        Jesteśmy dziećmi! Chcemy radości!
Chcemy by często tulono nas
I żeby miło płynął nam czas.

1. Czy mówisz po polsku,
    Czy też po japońsku,
    Wszyscy dobrze rozumiemy,
    Czego tak naprawdę chcemy.

Ref: Jesteśmy dziećmi! Chcemy miłości!
Jesteśmy dziećmi! Chcemy radości!
Chcemy by często tulono nas
I żeby miło płynął nam czas.

Życzę udanej zabawy i miłego dnia.

Opracowanie: Dorota Bałdyga

Prace dzieci wykonane zdalnie i w przedszkolu.

Data dodania: 2020-06-03 08:27:32
Data edycji: 2020-06-04 13:09:50