Zabawy rytmiczno- muzyczne

Witajcie dzieci!

Jeśli ktoś lubi: śpiewać, biegać, skakać, słuchać, tupać, klaskać, tańczyć, grać na bębenku, dobrze się bawić to polecam aktywne uczestnictwo w „Lekcji 1 Rytmicznej rozgrzewce… w podskokach”

Będziecie  bawić się przy piosence. Wystarczy tylko powtarzać: „My, właśnie my!” i naśladować czynności wskazane w   piosence.

Aby Wam ułatwić uczestnictwo poćwiczmy. Oczywiście pomoc rodziców jest niezbędna.

Rodzice  czytają tekst piosenki wy odpowiadacie „My, właśnie my!”

Kto lubi śpiewać? My, właśnie my!

Kto lubi biegać? My, właśnie my!

Kto lubi skakać? My, właśnie my!

Więc skaczmy wszyscy! Raz, dwa, trzy! (trzy podskoki w górę)

Kto lubi słuchać? My, właśnie my!

Kto lubi tupać? My, właśnie my!

Kto lubi klaskać? My, właśnie my!

Więc klaszczmy wszyscy! Raz, dwa, trzy!(klaszczemy 3 razy)

Kto lubi tańczyć? My, właśnie my!

Grać na bębenku? My, właśnie my!

Dobrze się bawić? My, właśnie my!

Więc zaczynajmy! Raz, dwa, trzy!

• Chcecie wiedzieć, jakie ćwiczenia będziecie wykonywać przy muzyce?

Będziecie maszerować w rytmie ćwierćnut, skakać z nogi na nogę, biegać w rytmie ósemek, chodzić na piętach, biegać na palcach, obracać się wokół własnej osi raz w jedną, raz w drugą stronę, maszerować ze zmianą kierunku.

•  Zachęcam do aktywnego wypoczynku przy muzyce i życzę udanej zabawy!
  • Wszystko o czym mówiłam znajduje się tukaj, wystarczy kliknąć   https://www.youtube.com/watch?v=Zg7pCZOtMXo
  • Po tak intensywnej zabawie  wyciszamy się  i relaksujemy.  Polecam zabawę relaksacyjną, masażyk.

Zabawa w parach (dziecko- dziecko lub dziecko- rodzic), wykonujemy masaż pleców osoby siedzącej przed sobą zgodnie ze słowami i ruchami:

Idą słonie, (na plecach kładziemy całe dłonie)

potem konie,  (na plecach kładziemy piąstki)

panieneczki  na szpileczkach  (palce wskazujące z gryzącymi pieseczkami - delikatne  szczypanie).

Świeci słonko,  (zataczamy dłońmi kółka)

Płynie rzeczka  (rysujemy linię)

Pada deszczyk (delikatnie uderzamy w plecy wszystkimi palcami)

Czujesz dreszczyk? (łaskotanie)