Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Dnia 5 maja Biedronki odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną im. Augusta Ciszewskiego gdzie dzieci poznały pracę bibliotekarza i zwiedziły bibliotekę. Miały okazję poznać i obejrzeć różnego rodzaju książki dla dzieci. Panie pokazały najmniejszą oraz najdłuższą książkę w zbiorach biblioteki. Miały okazję obejrzeć teatrzyk KAMISHIBAI. Biedronki obejrzały również wystawę „Dziedzictwo i tożsamość Węgrowa” prezentującą przedmioty odkryte podczas badań archeologicznych prowadzonych w mieście w latach 2010–2011 podczas rewitalizacji Rynku Mariackiego i przyległych do niego ulic jak również nowo odkryte obiekty, które zostały zgromadzone podczas badań z lat 2020–2021, obejmujących m.in. ul. Zwycięstwa i Narutowicza. Wydobyto elementy ceramiczne, w większości z gliny szkliwionej, ale także z porcelitu i materiału glinopochodnego (dna, uszy, nóżki), z XIV–XX w., odkryto również monety, biżuterię, guziki, plomby ołowiane carskie, kupieckie i wojskowe, kule muszkietowe, kulę armatnią, kości zwierzęce. Także elementy ze szkła opalizowanego (dymionego), mające kolorowe wybarwienie. Można je oglądać w pełnej krasie na wystawie.

Tego dnia odwiedziliśmy również księgarnię „U Madziarów” gdzie zaopatrzyliśmy się w bardzo ciekawe książki z bajkami oraz Encyklopedię dla dzieci.

Data dodania: 2022-05-08 17:12:07
Data edycji: 2022-05-08 17:22:02