Z WIZYTĄ NA POCZCIE

18 października obchodzony jest Dzień Listonosza i Dzień Poczty Polskiej. Była to świetna okazja, aby KOLOROWE NUTKI wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. Zanim jednak wyruszyły w drogę, przygotowały prezent - jesienną sówkę. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty oraz poznać zakres wykonywanych usług. Zwiedziły pomieszczenie, w którym znajdują się okienka pocztowe oraz sortownię, gdzie segreguje się listy. Poznały, jaką drogę musi pokonać list, aby dotrzeć od nadawcy do adresata. Jedną z największych atrakcji było stemplowanie prawdziwą pieczątką pocztową. Nutki otrzymały koperty ze swoim imieniem, żeby potem zaadresować je do naszego przedszkola. Była to wspaniała okazja, aby przekonać się, jak długo czeka się na list. Nasz dotarł bardzo szybko, bo już w poniedziałek. Na zakończenie wizyty przedszkolaki zaśpiewały piosenkę, podarowały sówkę i serdecznie podziękowały za solidną lekcję.

Data dodania: 2023-10-26 18:49:54
Data edycji: 2023-10-26 20:23:16