WYCIECZKA DO PIEKARNI

Korzystając z pięknej, jesiennej pogody, w dniu dzisiejszym (17.10.2022r) Biedronki i Motylki wybrały się na wycieczkę do pobliskiej piekarni w Węgrowie, Pana Leszka Wrzoska. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem, przyglądały się pracy piekarzy, poznały etapy powstawania pieczywa, oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Dzieci zobaczyły najważniejsze pomieszczenia piekarni, duże maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, ruchome regały na upieczony chleb itp. Największe wrażenie wywarł na Biedronkach piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa, jak również możliwość włożenia bochenków chleba na wielkiej łopacie do pieca. Na koniec dzieci otrzymały słodką niespodziankę w postaci pysznych ciasteczek, które zjadły po powrocie do przedszkola.

Serdecznie dziękujemy Panu Leszkowi i Pani Weronice za okazaną gościnność i miłą atmosferę

-Przedszkolaki oraz wychowawczynie

Przygotowała: Daria Kresa