Wiielkanoc za pasem

Drogie dzieci.

Witam Was w ten słoneczny poniedziałek. Zapraszam  do zabawy. Poszukajcie  w domu przedmiotów kojarzących się z Wielkanocą. Zgromadzcie  je i dokończcie zdanie: "Wielkanoc kojarzy mi się z....". Oczywiście w wykonaniu tego zadania wielką pomoc okażą Wam rodzice, którzy wcześniej przygotują kilka rzeczy (np.: palma wielkanocna, baranek, kurczątko, jajko). Aby uatrakcyjnić dzieciom odnajdywanie rzeczy proponuję zabawę  "Zimno, ciepło, gorąco". Zimno - jeśli  dziecko jest daleko od przedmiotu , ciepło- blisko, gorąco - odnalazło.

Wczoraj była Niedziela Palmowa. Zachęcam do pokazania swoich palm - stworzymy taką galerię.

Dodatkowo: Dzieci 5- letnie wykonują zadanie w książce str. 34. Ćwiczą logiczne myślenie, doskonalą umiejętności grafomotoryczne, percepcję wzrokową i słuchową.

Opracowanie: Dorota Bałdyga

www.biedronki.klonowa@gmail.com