WESOŁA GIMNASTYKA

Hej wesołe BIEDRONECZKI

na ćwiczenia przyszedł czas.

Gimnastyka fajna sprawa,

może dziś rozbawić Was.

Kto chce w zdrowiu długo żyć,

musi ćwiczyć -choćby dziś.

Dzisiaj zapraszam wszyskie dzieci do wesołych zabaw gimnastycznych przy muzyce. Zanim jednak przystąpicie do działania, warto zastanowić się po co tak naprawdę należy się gimnastykować. Na pewno wszyscy odpowiedzieliby, że dla zdrowia. I tu się z Wami zgodzę, ale czy wiecie, że gimnastyka to też dobry sposób na pokonanie złości i smutku. Naukowcy odkryli, że między innymi wysiłek fizyczny, czyli ruch powoduje u człowieka uwalnianie się (uwaga – trudne słowo) ENDORFIN SZCZĘŚCIA. Dzięki temu ludzie, którzy systematycznie uprawiają sport są pogodni, zadowoleni, czują się szczęśliwi, mniej się denerwują.

Myślę, że po tym wstępie zgodzicie się ze mną, że warto poderwać się z kanapy i poćwiczyć, żeby wypróbować i sprawdzić czy rzeczywiście tak jest?

Przygotujcie poduszkę, kocyk lub matę do ćwiczeń, dwie butelki z wodą (dobrze zakręcone), piłkę i dwa papierowe talerzyki.

Dzisiaj będziecie ćwiczyć z panią instruktorką, która powie co macie robić. Pamiętajcie, aby uważnie słuchać i dokładnie wykonywać proponowane ćwiczenia, wtedy efekt murowany- będziecie zmęczeni, ale szczęśliwi.

Dość już gadania- działamy! Oto link do filmu:

Gdy się zmęczycie mam dla Was zadanie, które pozwoli Wam odpocząć od wysiłku fizycznego.

Proponuję wykonanie "DRZEWKA SZCZĘŚCIA"

Poniżej przedstawiam obrazek, na którym zobaczycie jak je zrobić. Potrzebne będą nożyczki i papier kolorowy, klej i świetne pomysły, które mieszkają w Waszych głowach (można ozdobić drzewko tak jak jest to pokazane na obrazku, ale też i według własnego pomysłu).

Zdjęcia z wykonanymi zadaniami przesyłajcie na maila:

biedronki1wegrow@wp.pl

Mam nadzieję, że wykonane samodzielnie drzewko

przyniesie Wam dużo szczęścia,

czego wszystkim BIEDRONECZKOM życzę.

SŁONIK NA SZĘŚCIE

(Opracowała: Małgorzata Trojanowska)