Ważna sprawa-odpowiedzialność

W dniach 8-12 marca realizowany był temat kompleksowy "Ważna sprawa- odpowiedzialność". Dzieci odpowiedzialnie i solidnie wypełniały powierzone im obowiązki- pełniły role dyżurnych.

Dbały o ład i porządek w sali, kulturalne zachowanie się przy stole, stosowanie zwrotów grzecznościowych,  przestrzeganie kolejności wykonywanych czynności higienicznych w łazience i  cierpliwe oczekiwanie  w kolejce, segregowały kredki, aby w koszyczkach były wszystkie kolory. Niektóre dyżury dzieci pełnią już od najmłodszej grupy jednak dyżurny z plakietką lub przypinką bardziej motywował dzieci do działania. Wszystko po to, aby dzieci nauczyły się samodzielności, obowiązkowości, systematyczności, zaradności , odpowiedzialności. Wiedzą również, że praca w każdym zawodzie wymaga odpowiedzialności, omawiały zawody swoich najbliższych. Mogły również w formie plastycznej  przedstawić swoje marzenia wykonując pracę na temat: "Chciałbym lub chciałabym zostać........."

Data dodania: 2021-03-18 16:50:55
Data edycji: 2021-03-18 17:36:15