WAKACYJNA GIMNASTYKA DLA SMYKA

Witajcie BIEDRONECZKI!!!

Zbliża się wakacji czas.

Na zabawę gimnastyczną

dziś zapraszam wszystkich Was.

Przy pogodzie tej deszczowej

też należy dbać o zdrowie.

Niech więc BIEDRONKOWE smyki

biorą się do gimnastyki!

Dzisiaj tak jak usłyszeliście w rymowance proponuję Wam zestaw ćwiczeń gimnastycznych. O zdrowie należy dbać w każdych warunkach, więc pamiętajcie w wakacje spędzajcie czas aktywnie- ruszajcie się, spacerujcie, biegajcie, przebywajcie dużo czasu na świeżym powietrzu. Wykorzystajcie do wakacyjnych zabaw ćwiczenia gimnastyczne poznane w tym roku.

Oto propozycja ćwiczeń gimnastycznych dla całej rodziny na dziś (Plac zabaw 5-latka, Przewodnik metodyczny cz. IV- zestaw nr 40):

1. „Berek żuraw” – dzieci biegają po pokoju. Jedna osoba jest berkiem. Gdy berek zbliża się do wybranej  osoby, ta szybko unosi nogę, przekłada rękę pod kolanem i łapie się za nos i w takiej pozycji stara się zachować równowagę (w takiej pozycji  jest chroniona przed złapaniem). Jeśli dziecko nie zdąży ustawić się w ten sposób, a  berek  ją dotknie, sama  staje  się goniącm.
  2. „Rajd rowerowy” – dzieci siedzą na dywanie. Kładą się na plecach i naśladują jazdę rowerem. Następnie wjeżdżają pod górkę – zwalniają, zjeżdżają z górki – przyśpieszają, jadą po prostej – bardzo szybko. Na koniec wymieniają wakacyjne miejsca, do których przyjechały.
  3. „Łodzie” – do zabawy potrzebne będą kocyki, krzesła, zabawki i podłoga bez dywanu. Dzieci siadają w klęku na złożonym na pół kocyku. Kocyki to łodzie, a rączki dzieci to wiosła. Dzieci płyną, odpychając się od podłogi, w wakacyjną podróż. Po drodze napotykają różne trudności i przeszkody. Muszą przepłynąć pod krzesłami, stołem, następnie przejść i przenieść swoją łódź nad krzesłem, pokonać slalom między zabawkami.
  4. „Zamki z piasku” – dzieci budują zamki z krzeseł, poduszek, kocyków i różnych pomocy rzeczy znajdujących się w domu.
  5. „Pszczółki do ula” – dzieci naśladują pszczoły. Na komendę.: Pszczółki na łące! – biegają po całym pokoju, a na komendę: Pszczółki do ula! – chowają się do domków (np. pod krzesło).
  6. „Powódź i samolot” – dzieci ruchem naśladują powódź (chodzą wysoko podnosząc nogi). Na komendę Przyleciał samolot – kładą się brzuszkiem na taboret i machają rękami w boki ostrożnie, żeby nie spaść (rodzic może asekurować dziecko).

Gdy się pogoda poprawi proponuję prostą zabawę na powietrzu:

Narysujcie na chodniku kredą długą linię, potem kilka kółek np. tyle ile macie lat i potem narysujcie taki schemat jeszcze kilka razy (linia, kółka). Zadaniem uczestników zabawy jest przejść po linii dokładnie stopa za stopą, skakanie po kółkach na jednej lub dwóch nogach.  Jak zaprosicie do zabawy więcej osób możecie wprowadzić element rywalizacji- podzielcie się na dwie drużyny, ta drużyna która szybciej  i dokładnie wykona zadanie- wygrywa.

Sądzę, że zabawy te sprawią Wam wiele radości, a przy okazji doskonale poprawią Waszą kondycję fizyczną. Przypominam też (bo to bardzo ważna sprawa), abyście przestrzegali  zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń.

Pozdrawiam wszystkie BIEDRONKI i życzę wspaniałej zabawy!

Zdjęcia z wykonanymi zadaniami przesyłajcie na maila:

biedronki1wegrow@wp.pl

(Opracowała : Małgorzata Trojanowska)

Data dodania: 2020-06-24 08:05:37
Data edycji: 2020-06-24 08:08:41