Wakacje w górach

Witajcie Biedroneczki

Gdzie można wybrać się na wakacje? Najlepiej zobrazuje Wam to wiersz pt.: „Jedziemy na wakacje” Czesława Janczarskiego. Posłuchajcie a później odpowiedzcie na pytanie.

Jedziemy na wakacje” Cz. Janczarski

do lasu, nad wodę.

Prosimy ciebie, słonko

o piękną pogodę.

nad morze, na plażę.

Kolorowe muszelki

przynieś, falo, w darze.

w te góry wysokie.

Nie chowajcie się, szczyty,

za mgłą, za obłokiem.

Na Mazury? Może!

Wyjrzyj z krzaków, prawdziwku,

czekaj na nas w borze!

W Polsce najczęściej wybierane miejsca wakacyjnego wypoczynku  to: morze, góry i Mazury Każdy wakacje  planuje sobie w wybranym miejscu: w lesie, w górach, nad wodą. To co łączy wszystkich to  każdy chce, aby pogoda dopisała.

Dziś proponuję Wam wyprawę w góry. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego będziecie miały okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat bezpiecznych wakacji w górach. Uzyskacie odpowiedzi na pytania:

-   Jak się przygotować, czyli jak się ubrać i co ze sobą zabrać w góry?

- Jak należy zachować się w górach podczas wędrówki?

Proponuję Wam:

• bajkę edukacyjną: Bezpieczeństwo w górach | Bezpieczne wakacje # 2

• „Szukanie na mapie polskich gór”- odszukajcie wraz z rodzicami na mapie Polski góry: Tatry, Bieszczady, Karkonosze, Pieniny, Góry Świętokrzyskie. Za pomocą sznurka zmierzcie odległości od Węgrowa do wyżej wymienionych gór. Później porównajcie długości sznurków i oceńcie, które góry leżą najbliżej, a które najdalej.
  • „Wyprawa w góry”- zabawę ruchową  z omijaniem przeszkód. Rozkładamy różne przeszkody, dziecko je omija. Zabawę można zorganizować w mieszkaniu lub w ogrodzie
  • Dzieci 5- letnie w wolnym czasie utrwalają zdobyte wiadomości poprzez pracę z książką: KP4, s.37a,b. Odszukują na rysunku przedmioty, które pogubił turysta i otaczają je pętlami. Opowiadają, co niezbędne jest na wycieczce w górach i rysują te przedmioty.
  • Zdjęcia z wykonanych zadań wysyłamy: biedronki.klonowa@gmail.com

Życzę miłego dnia i udanej zabawy

Opracowanie: Dorota Bałdyga

Data dodania: 2020-06-24 06:15:00