SZKOŁA PAMIĘTA

Z racji zbliżających się dni zmarłych. Nasza grupa na prośbę Ministra Edukacji Narodowej włączyła się do akcji pod hasłem "SZKOŁA PAMIĘTA".  Ma ona na celu uwrażliwić dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, którzy związani są z historią naszego kraju, regionu i społeczności. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Grupa BIEDRONEK rozpoczęła akcję 23 października 2019r. wychowankowie odwiedzili  kilka miejsc pamięci znajdujących się w Węgrowie w pobliżu przedszkola. I tak odwiedzili pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, tablicę upamiętniającą dziesięciu rozstrzelanych przez hitlerowców Węgrowian i tablicę upamiętniającą Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Dnia 25 pażdziernika odwiedziliśmy cmentarz żydowski.

Data dodania: 2019-10-24 08:23:36
Data edycji: 2019-11-05 19:32:58