Święto Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada Biedroneczki aktywnie uczestniczyły w obchodach Święta Pluszowego Misia i Dnia Patrona. Zgodnie z hasłem: "Dziś w przedszkolu jest wesoło, misie tańczą z nami w koło" integrowały się w zabawach i wykonywały zadania wyzwalające różnorodną aktywność . Wzbogaciły wiedzę na temat najpopularniejszych, pluszowych misiów oraz utrwaliły  wiadomości na temat patrona przedszkola Czesława Janczarskiego - twórcy Misia Uszatka. Udzielały  odpowiedzi na pytanie:  "Po co Ci miś, kiedy go najbardziej potrzebujesz?",  rozpoznawały i nazywały najsłynniejsze bajkowe misie,  rozpoznawały kolory , określały wielkość kół, przeliczały elementy,  wskazywały i nazywały części ciała misia, czytały,  układały misia z kół w zespołach, rozwiązywały zagadki słowne, obrazkowe, ruchowe, integrowały się w czasie zabawy przy muzyce "Pokochaj pluszowego misia", recytowały  wiersz i    na zakończenie zaśpiewały hymn przedszkola. Pluszowych misiów nie było ale te na opaskach pokolorowane przez dzieci  je zastąpiły. Zabawy  tak się dzieciom podobały, że obchody przeciągnęły się   do dzisiaj. Były zabawy taneczne przy piosenkach "Jadą, jadą misie", "Misie szare", ciekawostki o misich, zabawa logopedyczna "Misio ma..." oraz sklejanie misiów z koła ułożonych wczoraj.

Recytacja wiersza pt.: "Miś" w wykonaniu Biedronek

Data dodania: 2020-11-26 16:19:32