Święto Niepodległości

Dnia 13 listopada 2019 r. dzieci z Przedszkola Nr 1 im. Czesława Janczarskiego obchodziły Święto Niepodległości  pod hasłem „Kocham Cię Polsko”. Dzieci z grupy „Biedronek” pod kierownictwem Pani Małgorzaty Trojanowskiej przygotowały patriotyczny montaż słowno-muzyczny.  W uroczystości uczestniczyła cała społeczność przedszkolna oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Zastępca Burmistrza Miasta Węgrowa Pani Halina Ulińska, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Pan Hubert Kowalewski,  żołnierze Polskiego Państwa Podziemnego:  Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii  Krajowej Koła Obwodu „Smoła” Pan Wiesław Ratajski z małżonką, Pan Bogdan Ilczuk z małżonką.

15 listopada wszystkie dzieci w barwnym biało- czerwonym pochodzie udały się pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie odśpiewały hymn, złożyły kwiaty i zapaliły światełko pamięci.

Dla przedszkolaków była to piękna lekcja historii i patriotyzmu.

Data dodania: 2019-11-15 10:52:00
Data edycji: 2019-11-15 11:30:15