RADOŚĆ- CO TO JEST?- ROZMOWA W OPARCIU O WIERSZ

Hej przedszkolne BIEDRONECZKI !

Dziś radości mamy czas.

Niech ta radość w Waszych domach gości,

jak najdłużej, a najlepiej cały czas!!!

Wczoraj słuchaliście opowiadania o dwóch żółwiach- o smutnym i wesołym. Myślę, że wszyscy słuchając opowiadnia już wiedzą, co może wpłynąć na nasz zły nastrój- oczywiście nasze nastawienie do życia. Jak będziemy bez powodu marudzić, to tak też będziemy widzieć świat, będziemy ciągle nieszczęśliwi. Pamiętajcie nie należy się za długo smucić. Trzeba starć się jak najszybciej odzyskiwać radość- walczyć o nią, wtedy odzyskacie szczęście i będziecie zadowoleni. Liczy się pozytywne nastawienie. Dlatego, żeby nie tracić optymizmu, proponuję posłuchajcie wiersza i porozmawiajcie z rodzicami na temat jego treści i spróbujcie odpowiedzieć na pytanie co to jest radość.

RADOŚĆ (aut. nieznany)

Ktoś, kto powód do radości jakiś ma,

lub chciałby gości w dobry humor szybko wprawić,

lub raczej ich zabawić,

to swą radość okazuje tym,

że uśmiech prezentuje wyrazisty i szeroki.

Gdy ze śmiechu zrywa boki,

że aż mu się trzęsą uszy

i w uśmiechu zęby suszy,

oczy często ma zmrużone,

czasem nawet załzawione.

Warto radość okazywać,

chociaż krótkotrwała bywa.

Podsumowując radość jest przeciwieństwem smutku, przyjemnym uczuciem rozbawienia. Wywołuje śmiech, ale z radości można się też popłakać. Powodem radości może być zwycięstwo w zawodach sportowych, albo dobra zabawa. Czasem wybuchem radości jest reakcja na dobry żart, albo nieoczekiwane spotkanie kogoś lubianego. Źródłem radości może być także sprawienie przyjemności innej osobie, na przykład pomoc w jakimś zadaniu lub podzielenie się zabawkami z kolegą. Kiedy odczuwamy radość to jesteśmy pełni zapału i optymizmu- czujemy, że możemy góry przenosić. Żeby poradzić sobie ze smutkiem musimy uświadomić sobie co sprawia nam radość, co nas może rozweselić. Radość jest lekarstwem na smutek. Warto o tym wiedzieć i pamiętać.

Zadanie na dzisiaj jest raczej proste. Zastanówcie się co Wam sprawia radość i poprawia nastrój? Spróbujcie   sfotografować sytuację, która sprawiła Wam radość dzisiejszego dnia. Ciekawe co Was wesołego spotka?Jak ktoś będzie chciał to  może też pokazać radosną chwilę na rysunku. Pięciolatki dodatkowo wykonają zadania w książce na stronie 20 i 20a.

Zadania przesyłajcie na maila: biedronki1wegrow@wp.pl

ŻYCZĘ WSZYSTKIM SAMYCH RADOSNYCH CHWIL!!!

(Opracowała : Małgorzata Trojanowska)

Data dodania: 2020-05-19 07:06:49
Data edycji: 2020-05-21 20:52:31