PUDEŁKO ZŁOŚCI

Złość jest emocją, potrzebną w życiu

jak każda inna

i ma swoją specyficzną rolę.

Po pierwsze pozwala nam na stawianie granic innym osobom oraz wyzwala w nas siłę i energię do działania, gdy chcemy coś w życiu zmienić. Po drugie, informuje nas, gdy zagrożone jest nasze bezpieczeństwo, szacunek do samego siebie i potrzeba obrony własnej przestrzeni.

KIEDY ODCZUWAM ZŁOŚĆ TO JESTEM JAK....

Ryczący niedźwiedź i mam podniesiony głos?

Obrażona żaba i mam zaciętą minę?

Zły orangutan i mam zaciśnięte pięści?

Skrzecząca papuga i zaczynam szukać okazji do kłótni?

Mokra ryba i mam spocone ręce?

Zraniona łania i mam łzy w oczach?

Zaczajony krokodyl i w milczeniu ledwo panuję nad złością?

Żółw w skorupie i zamykam się na bodźce  otoczenia, chcę być sam?

Zgubiony nosorożec, zaczynam gubić wątek, nie wiem, co się wokół mnie dzieje, trudno mi usiedzieć w miejscu?

Dzisiaj w naszej grupie powstało PUDEŁKO ZŁOŚCI. Misie uczą się rozpoznawać i nazywać swoje emocje, a także wyrażać je w społecznie akceptowany sposób. Dzieci wiedzą, że nawet złość to tylko jedno z uczuć, które czasem odczuwa każdy z nas i wspólnie uczą się jak sobie z "nią" radzić. Jednym z sprawdzonych sposobów jest "PUDEŁKO ZŁOŚCI". Teraz gdy Misie są na coś lub kogoś "złe" mogą podejść do pudełka i wrzucić do niego zgniecioną ze złością gazetę- czyli wyrzucić swoją złość do kosza. Dzieciom bardzo spodobał się nowy pomysł. Już dzisiaj po wrzuceniu "złości" do pudełka, odchodziły uśmiechnięte i zadowolone.

Data dodania: 2019-11-07 18:06:38
Data edycji: 2019-11-07 18:48:38