Program Re@lnie Odpowiedzialni

Przyłączyliśmy sie do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej Odłącz się - Połącz się

Celem Kampanii „Odłącz się – Połącz się” jest dotarcie do jak największej liczby rodziców, opiekunów i nauczycieli używając wszelkich możliwych kanałów, by…

...poznali zagrożenia - niebezpieczeństwo nadmiarowego korzystania z ekranów, jakie treści są niewłaściwe, a jakie odpowiednie - świadomość rodzica

...uwierzyli, że mają wpływ - obecność i uważność rodzica

...wiedzieli jak postępować w sytuacjach problemowych oraz by uniknąć e-uzależnień - relacja chroni.

Kampania jest po to, aby zapobiec nadużywaniu i nieodpowiedniemu korzystaniu z ekranów przez dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

ORGANIZATOR KAMPANII

Stowarzyszenie Strefa Wsparcia to organizacja pozarządowa wspierająca rodziców i nauczycieli. SSW od 5 lat tworzy programy profilaktyczne, by chronić dzieci przed e-uzależnieniami (finansowane przez Ministerstwo Zdrowia).

Strefa Wsparcia szerzy szacunek i empatię, jako najskuteczniejsze narzędzie życia w społeczeństwach. Uczy rodziców, jak wychowywać młodych, silnych ludzi, nie naruszając ich integralności. Promuje wiedzę na temat zrównoważonego korzystania z technologii przez najmłodszych.

Strona programu na facebook Odłącz się - Połącz się Ogólnopolska Kampania Społeczna | Facebook

Strona programu Odłącz się - połącz się

Na początek przekazujemy Państwu artykuł: Co o grach powinien wiedzieć rodzic oraz propozycję gry, która zaangażuje dziecko i opiekuna i pozwoli wspólnie spędzic czas

Data dodania: 2022-03-04 12:12:21