PRACA ZDALNA- POGODOWY DIAGRAM

WITAM MISIE I RODZICÓW!

ZAPRASZAM DO WYKONANIA PRACY PT. "POGODOWY DIAGRAM". Dziecko otrzymuje koło z pogodowymi obrazkami (rodzice mogą pomóc w wycinaniu koła i nakładki), następnie dorysowuje promienie, krople deszczu itd. w odpowiednich miejscach. Dzieci nazywają różne stany pogody. Gdy obrazki są gotowe, rodzic łączy dwa elementy (koło i nakładkę) za pomocą pinezki i zabezpiecza jej końcówkę korkiem. W ten sposób dziecko otrzymuje swój kołowy diagram do wskazywania pogody. :-)

Zachęcam również do zabawy pt. "Pogodowa orkiestra- układanie rytmów połączone z grą na instrumentach" z wykorzystaniem: kartoników przedstawiających krople deszczu, płatki śniegu i błyskawice oraz instrumentów (w zastępstwie mogą to być przedmioty domowego użytku np. sztućce, drewniane łyżki itp.) Po wycięciu kartoników rodzic rozpoczyna  dowolny rytm, np.kropla deszczu, błyskawica, płatki śniegu,a dzieci kontynuują, wykorzystując pozostałe kartoniki. Następnie dzieci same tworzą nowy rytm, po czym go wygrywają./do każdego obrazka (3) przydzielony jest inny instrument/.

ŻYCZĘ MIŁEJ ZABAWY!!!

/podjęte działania przesyłamy na adres misieprzedszkolenr1@wp.pl /imię i nazwisko dziecka, nazwa grupy/

Przygotowała: Daria Kresa

Data dodania: 2020-03-24 21:19:50