Pomagamy mamie

Witam rodziców i dzieci z grupy Żabki. Wczoraj słuchaliście piosenki o wesołej rodzince, a dzisiaj dowiecie się,  jak Tomek pomagał swojej mamie. Może i wy drogie dzieci też już pomagacie swoim mamom, a jeżeli jeszcze nie, to myślę, że zaczniecie pomagać. Bo pomaganie jest bardzo fajne. Posłuchajcie teraz krótkiego opowiadania pani Bożeny Formy.

Jak Tomek pomagał swojej mamusi

Tomek wracał z przedszkola do domu. Prawie wcale się nie odzywał. W przedszkolu pani rozmawiała z dziećmi o tym, co to znaczy być samodzielnym. Tomek potrafi pięknie złożyć swoją bluzę. Już w czasie wakacji ćwiczył to z mamusią. W przedszkolu zawsze odkładał zabawki na swoje miejsce. Ale czy tak naprawdę w domu zawsze wszystko robi sam?

- Od dziś będzie inaczej - postanowił.

Kiedy tylko wszedł do domu równo ustawił swoje buty w przedpokoju. Poskładał ubrania, umył starannie ręce i usiadł do stołu. Podczas jedzenia wcale nie poplamił bluzy. Potem układał książki na swojej półce i pomagał mamusi w pieczeniu ciasta. Wieczorem, kiedy leżał w łóżku do pokoju weszła mamusia. Usiadła na brzegu łóżka i delikatnie pogłaskała go po głowie.

- Bardzo mi dziś pomogłeś. Nigdy nie myślałam, że tyle rzeczy potrafisz zrobić sam. Myślę, że zawsze mogę na ciebie liczyć.

Tomkowi zrobiło się bardzo miło.

- Kocham cię mamusiu. Naprawdę będę się starał.

Drodzy rodzice możecie zapytać swoje dziecko co zrobił Tomek żeby pomóc swojej mamie, a co może zrobić wasze dziecko, żeby Wam pomóc. Bardzo proszę nie sugerujcie dzieciom odpowiedzi, pozwólcie im się samodzielnie wypowiedzieć.  Myślę, że dzieci będą miały fajne pomysły jak można pomóc mamie w domu.

A teraz przygotowałam wam drogie dzieci  kilka zagadek. Spróbujcie odgadnąć "Co to za przedmioty ? "

Ta czupryna na długim patyku

zmywa brud z podłogi szybko i bez krzyku (mop)

mop

Kawałek tkaniny skromnie na ciebie zerka

Zetrze kurz szybciutko, bo to mała .... (ścierka)

ścierka kuchenna

Co to za maszyna z nosem długim jak u słonia?

Zbierze paprochy, brud z dywanu pokona. (odkurzacz)

Odkurzacz

Leży obok drzwi, bez słowa, cichutko.

Gdy wytrzesz w nią buty, będzie czyściutko (wycieraczka)

Wycieraczka

Te dwie siostry pracują zawsze w zgodzie.

Jedna zmiecie piach, wyrzuci go druga. (zmiotka i szufelka)

zmiotka i szufelka

Myślę, że wszyscy poradzili sobie z zagadkami.

Dla chętnych dzieci zamieszczam kartę pracy. Waszym zadaniem będzie rysowanie po śladzie włosów mamy i pokolorowanie obrazka. Jeżeli ktoś będzie chciał się pochwalić swoją pracą to zdjęcia można przysłać na adres zabkiklonowa4@wp.pl

Przygotowała : Katarzyna Bielińska

Data dodania: 2020-05-20 11:00:24