POGOTOWIE RATUNKOWE W WĘGROWIE

W poniedziałek (24 kwietnia 2023r.) KOLOROWE NUTKI po śniadaniu wyruszyły na ciekawą wyprawę. Było to miejsce, gdzie znajdowały się karetki pogotowia. Na przedszkolaków czekała już mama naszego kolegi Stasia, która wprowadziła nas na plac z pojazdami wykorzystywanymi w sytuacjach zagrożenia życia ludzi. Okazało się (dzieci policzyły), że w Węgrowie jest ich pięć. Dzieci przywitały się z panami ratownikami, którzy zaprezentowali 4-latkom wyposażenie karetek i pozwolili  wejść do środka. Ratownicy pokazali też jak się robi masarz serca (resuscytację krążeniowo- oddechową), a wychowankowie pod ich okiem ćwiczyli tą ważną umiejętność na fantomie. Naszemu koledze Szymkowi życzliwi panowie zrobili w jednej z karetek badane EKG i KOLROWE NUTKI mogły usłyszeć i zobaczyć na monitorze jak bije serduszko Szymka.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY NASZYM WSPANIAŁYM, DZIELNYM RATOWNIKOM Z SP ZOZ W WĘGROWIE ZA CIEKAWY POKAZ, A PANI MAGDALENIE GRELIK ZA ZORGANIZOWANIE TEGO SPOTKANIA.

ŻYCZYMY DUUUŻO ZDROWIA I SAMYCH SUKCESÓW W TAK WAŻNEJ I TRUDNEJ PRACY!!!

Data dodania: 2023-04-24 17:41:31
Data edycji: 2023-04-24 17:52:12