Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W środę 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Warto zaznaczyć, że celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest m. in. w szkołach i bibliotekach, gdzie organizowane są sesje czytelnicze. W rolę czytających wcielają się bibliotekarze, nauczyciele, uczniowie czy znani aktorzy.

Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy , do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu. Święto warto więc obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 15 minut, będzie to duży sukces.

Biedronki w ramach obchodów tego święta odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną. Dzieci mogły zwiedzić pomieszczenia Biblioteki, poznały księgozbiory oraz mogły przy asyście przesunąć półki z książkami.  Z zaciekawieniem wysłuchały również bajek oraz aktywnie uczesniczyły w ich czytaniu. Bardzo dziękujemy Pracownikom Biblioteki za możliwość uczestniczenia w tym święcie.

Data dodania: 2021-10-03 18:35:19
Data edycji: 2021-10-03 18:51:55