Od ziarenka do bochenka... - pieczenie chleba

W dniu 27 października zamieniliśmy się w piekarzy.  Nasze zajęcia praktyczne poprzedzone były historyjką pt. " Od ziarenka do bochenka" dzięki którym dzieci poznały etapy rozwoju i wzrostu ziarna, jego obróbkę oraz sam proces pieczenia chleba. Celem zajęć było zgromadzenie informacji skąd się bierze mąka oraz zapoznanie dzieci z kolejnymi etapami produkcji chleba, a przede wszystkim uświadomienie dzieciom, że chleb jest symbolem ciężkiej pracy wielu ludzi: rolnika, młynarza i piekarza.

Dzieci miały możliwość obserwowania poszczególnych etapów przygotowania ciasta na chleb, proporcji i zastosowanych składników.

Zajęcia kulinarne bardzo przypadły dzieciom do gustu, były bardzo aktywne i zainteresowane, a po nich pozostał już tylko  czas który bardzo wszystkim sie dłużył, ponieważ na gotowe chlebki czekaliśmy aż godzinę, a potem to już była tylko degustacja.

Data dodania: 2023-11-02 19:00:50
Data edycji: 2023-11-02 19:45:46