Nauczanie zdalne

Witajcie Biedronki!

Dziś mamy szczególny dzień, czyli Mikołajki. Mikołajki to zwyczaj obdarowywania się prezentami z okazji dnia świętego Mikołaja, który przypada 6 grudnia. Mikołaj żył w starożytności i był biskupem Miry. Zasłynął tym, że swój majątek rozdał ubogim. Na pamiątkę tych wydarzeń kultywowana jest tradycja obdarowywania bliskich, zwłaszcza dzieci.

Prezenty na Mikołajki zostawia się pod poduszką lub umieszcza w dużej czerwonej skarpecie w nocy z 5 na 6 grudnia. Dzieci z niecierpliwością czekają na odwiedziny świętego Mikołaja. Zanim ten jednak przyjdzie, piszą listy do Mikołaja, w których wskazują, co konkretnie chciałyby dostać. Według tradycji święty Mikołaj przychodzi do grzecznych dzieci.

Dziś więc proponuję wam napisanie listu do świętego Mikołaja. Wiadomość do świętego Mikołaja powinna być krótka i zawierać listę wymarzonych prezentów. Pisząc list do Świętego, zastanówcie się, co mogłoby się w nim znaleźć. Mikołaj przychodzi do dzieci dwa razy: 6 grudnia i 24 grudnia. Mikołajki okazują się idealnym momentem na napisanie listu, który Święty zabierze ze sobą, pozostawiając przy tym pociechom drobny upominek – schowany w bucie czy świątecznej skarpetce. Wiadomość do Mikołaja dziecko może pozostawić na parapecie czy szafce przy łóżku można również wrzucić list do skrzynki, która znajduje się w naszym Przedszkolu. Listy możecie napisać na specjalnie przygotowanym wzorze do pobrania poniżej.

Dla umilenia czasu proponuję wam również zabawy ruchowe!

Miłej zabawy!

Przygotowała Dorota Oborska