Nasze zainteresowania, nasze pasje.

Ania i Gabrysia podzielily sie z nami swoim zainteresowaniem. Dziewczynki interesuja sie zawodem lekarza i ratownika medycznego. Przyniosły do przedszkola dużo przedmiotów związanych z zawodem lekarza np. termometry, bandaże, apteczkę, ale też zdjęcia klatki piersiowej (RTG). Opowiedziały do czego służą poszczególne przedmioty, a następnie razem ćwiczyliśmy udzielanie pierwszej pomocy: ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej i resuscytację krążeniowo - oddechową. Po zajeciach praktycznych, dziewczynki otworzyły gabinet lekarski i udzielały pomocy koleżankom i kolegom. Może kiedys Ania i Gabrysia będą miały prawdziwe gabinety lekarskie i będą ratowały ludziom życie. Bardzo im tego życzymy.

Data dodania: 2023-03-19 12:33:04
Data edycji: 2023-03-19 12:51:22