Nasza planeta

Witam rodziców i dzieci z grupy Żabki. Bardzo dziękuję, ża nadsyłane zdjęcia Ekoprzyjaciela. Myślałam, że to będzie trudne zadanie, ale Żabki z rodzicami mają bardzo ciekawe pomysły i świetnie sobie radzą. Wszystkie zdjęcia będą zamieszczone w zakładce na koniec tygodnia. Życzę miłej zabawy.

Dzisiaj chciałabym zaproponować wiersz do przeczytania, pt. "Nasza planeta" B. Forma.

Kochamy naszą planetę

przecież na niej mieszkamy

chcemy by była piękna

dlatego o nią dbamy.

Nie zaśmiecamy lasów

w nich żyją ptaki, zwierzęta,

to nasi przyjaciele

każdy z nas o tym pamięta.

Chcemy mieć czystą wodę

w jeziorach i oceanach

chcemy by słońce świeciło

na czystym niebie dla nas.

Jest już ciepło, słońce świeci wysoko, więc będziemy mogli wychodzić na spacery do parków i lasów, ale pamiętajcie drogie dzieci, że zawsze, nawet na spacerze musimy dbać o naszą planetę, żeby była piękna i żeby słońce świeciło dla nas na czystym niebie. Pamiętajcie, że wszystkie papierki po cukierkach czy buteleczki po napojach zawsze wyrzucamy do kosza na śmieci, a jak nie ma takiego kosza w pobliżu, to papierki wkładamy do kieszonki albo torebki i przynosimy do domu. Bo w lasach mieszkaja zwierzęta i ptaki,  a las to ich dom. Każdy chce mieć czysto w swoim domu, zwierzęta i ptaki też.

A teraz posłuchajcie odgłosów lasu, w którym chętnie zamieszkuje dużo zwierząt i ptaków, bo ten las jest czysty, nie ma tam żadnych pozostawionych przez ludzi śmieci.

Odgłosy lasu

Przygotowała: Katarzyna Bielińska