KĄCIK TEATRALNY

Rozwijamy zainteresowania teatralne "Misiów".

Teatr jest dla dzieci rzeczywistością wyjątkową w której wszystko może się zdarzyć a odtwórca może realizować swoje marzenia by stać się kimś innym.  Wychodząc naprzeciw nowej podstawie programowej pragniemy wychowywać dzieci przez sztukę i przygotować wychowanka do roli widza i aktora. W naszej sali pojawił się Kącik Teatralny, gdzie dzieci mogą swobodnie bawić się w teatr. "Misie" obcują z językiem literackim, dostrzegają piękno mowy ojczystej, co sprzyja rozwojowi mowy. Zabawy w teatr umożliwiają wyrażanie swoich przeżyć, przenoszą dzieci w krainę fantazji. Sztuka wyzwala pozytywne emocje, uczy wrażliwości, wiary we własne siły, poczucia własnej wartości. Dzieci wyzbywają się strachu i wstydu, nieśmiałe- ośmielają się, nawiązują bliskie kontakty z nauczycielem i rówieśnikami. Zabawy teatralne organizowane przez nauczyciela, a także spontanicznie podejmowane przez dzieci, polegają na przenoszeniu się w świat fantazji i wcielaniu się w postacie. Przedszkolaki rozwijają wyobraźnię i wrażliwość, kształtują umiejętność świadomego posługiwania się słowem i mową ciała, zwiększają poczucie własnej wartości. "Misie" rozwijają swoje zainteresowania teatralne czerpiąc z dobrej zabawy wiele korzyści dla całej swojej osobowości.

Data dodania: 2019-11-19 20:21:25
Data edycji: 2019-11-19 21:07:25