Jesteśmy eko.

Przypominamy, że już od kilku lat zbieramy zużyte baterie i telefony.  Są to odpady niebezpieczne dla środowiska, więc przypominamy, że nie mogą trafiać do koszy na śmieci. Muszą być specjalnie przechowywane, aby ich niebezpieczne związki nie przedostawały się do środowiska.

W przedsionku przy wejściu do przedszkola stoją specjalne pojemniki.

Po zebraniu odpowiedniej ilości tych niebezpiecznych przedmiotów, są zabierane przez wyspecjalizowaną firmę, z którą mamy podpisaną umowę.

Prosimy porozmawiać z dziećmi jak ważne są to działania dla ochrony naturalnego środowiska i wspólnie z dzieckiem wrzucić rzeczy do odpowiednich pojemników.

Coraz więcej sprzętu jest na baterie, coraz więcej używamy telefonów komórkowych, zadbajmy więc, aby były odpowiednio utylizowane.

Zbieramy również płyty CD i korki plastikowe, które są ponownie przetwarzane, a środki uzyskane z ich sprzedaży służą do finansowania dzieciom niepełnosprawnym  terapii i rehabilitacji.

Data dodania: 2022-11-07 12:09:36
Data edycji: 2022-11-07 13:32:58