Jesteśmy autorami!

Drogie dzieci!

Każde z Was może zostać autorem książki.

Co ma książka? Przyjrzyjcie się dokładnie. Książka ma  piękną okładkę, która przyciąga nasz wzrok i zachęca, abyśmy do niej zajrzeli.

Co ma na okładce? Na ogół na okładce znajduje się tytuł książki oraz autor. Odszukaj tytuł i autora pierwszej książki.

Jaki ma tytuł? (jeśli potrafisz możesz go przeczytać np. na siódmej książce)

Co zawiera w środku? O czym jest? Książki mogą się różnić wyglądem, tematem, rodzajem, budową, sposobem zapisu czy przeznaczeniem.

Są różne książki  (książki kucharskie, atlasy, przewodniki, słowniki, książki dla dzieci z obrazkami, bez obrazków, poezja, proza itp.) Spróbuj  odszukać niektóre z nich. Używaj liczebników porządkowych książka: pierwsza, druga, trzecia, czwarta, itd.

Zachęcam dzieci do wykonania swojej pierwszej książki. Zdecydujcie sami, jaki rodzaj książki chcecie stworzyć. Przecież to Wy będziecie autorami. Będziecie również ilustratorami - wykonajcie obrazki lub je pokolorujcie.  Stwórzcie ilustracje do swoich książek z wykorzystaniem dowolnej techniki, np.: farb, pasteli, kredek, mazaków, wyklejanek. Grubość książki zależy od Was. Dzisiaj może być to tylko projekt okładki książki. Całość obejrzymy jak  spotkamy się w przedszkolu. Dzieci 5- letnie mogą najpierw poćwiczyć projektowanie okładki wykonując zadanie w książce str. 7 b.

Młodsze przedszkolaki mogą wykonać okładkę swojej książki z niewielką pomocą rodziców. Nasze maluszki bardzo lubią   malować farbami. Ich malowanie palcami może być owocne i bardzo twórcze.

Zachęcam do przesłania zdjęć prac dzieci: biedronki.klonowa@gmail.com

Opracowanie: Dorota Bałdyga

Data dodania: 2020-04-29 09:19:12