Jak powstaje chleb

Witajcie dzieci!

Wszyscy pewnie już po smacznym śniadaniu.  Ciekawa jestem, czy każde dziecko zjadło z apetytem to, co mu rodzice przygotowali. W przedszkolu na ogół jest to zupa mleczna  i kanapka. Aby przygotować kanapkę potrzebny jest: chleb, masło, sałata, może być wędlina, ser, jajko i oczywiście ogórek lub pomidor, Dzieci to na pewno wiedzą, bo kiedyś w przedszkolu same przygotowywały sobie kanapki zgodnie ze swoimi upodobaniami. Zachęcam Was kochane dzieci, abyście takie kanapki zrobiły sobie same w domu. Oczywiście za zgodą rodziców. Do smarowania pieczywa bezpieczne dla dzieci są noże plastikowe. Dlaczego o ty mówię, bo właśnie dzisiaj chciałabym wzbogacić waszą wiedzę na temat chleba. Dowiecie się "Skąd się bierze chleb" i jak to wyglądało dawniej i teraz. Poznacie też zawody związane z chlebem i jego produkcją.

Pomocne w tym będą:

• "Od ziarenka do bochenka"   film edukacyjny
  • "Jak produkowany jest chleb" film edukacyjny
  • Plansze dydaktyczne, zamieszczone poniżej.  Rozpoznajcie zawody: rolnik, młynarz, piekarz, kierowca, sprzedawca.

zawody

• Praca z książką strona 38 -  doskonalenie sprawności manualnej, percepcji wzrokowej, dostrzeganie związków przyczynowo- skutkowych, budowanie wypowiedzi.

Opracowanie: Dorota Bałdyga

www.biedronki.klonowa@gmail.com