Grasz w zielone ? - Przedszkole Nr 1 im. Czesława Janczarskiego

Grasz w zielone ?

Witam rodziców i dzieci z grupy Å»abki. Dzisiaj przypomnieliÅ›cie sobie kolor zielony, dlatego chcÄ™ wam zaproponować zabawÄ™ w "Grasz w zielone ?", możecie siÄ™ w niÄ… bawić z rodzeÅ„stwem albo z rodzicami. WysÅ‚uchajcie opowiadania J. Korczakowskiej pt."Dziwne zielone", a dowiecie siÄ™ na czym polega ta gra.

Ola gra ze starszym bratem w zielone. Schowała do kieszeni fartuszka listek brzozowy.

"Gdy tylko wejdę do domu - mysli - zapytam Janka o zielone. Pewno zapomniał i przegra"...

Spotkała brata na ścieżce. Chłopiec pierwszy zawołał:

•  Masz zielone?
  • Mam!
  • Dasz zielone ?
  • Dam ! - i Ola pokazuje listek. - A ty masz zielone ?
  • Mam !
  • Dasz zielone ?
  • Dam ! - Janek rozchyla skulone dÅ‚onie i ... hops ! Wyskakuje z nich żabka ...Dziewczynka pisnęła przestraszona.
  • To siÄ™ nie liczy ! - woÅ‚a - PrzegraÅ‚eÅ› !
  • Jak to ? Może ona nie jest zielona ? Zobacz ...Ale żabka już kic, kic ! - skryÅ‚a siÄ™ w trawie.

Pomyślcie w co grały dzieci ? Co zielonego miał Janek ?

Drogie dzieci, możecie pobawić siÄ™ ze swoimi bliskimi w grÄ™ "Grasz w zielone ?", pamiÄ™tajcie żeby zawsze mieć przy sobie coÅ› zielonego, może to być listek, kwaÅ‚ek karteczki, bluzeczka, spodenki czy skarpetki. Å»abek na Å‚Ä…ce nie trzeba Å‚apać ! Przegra ta osoba, która nie bÄ™dzie miaÅ‚a nic zielonego.

Życzę miłej zabawy !

Przygotowała: Katarzyna Bielińska