GAMY ZMYSŁAMI

GRAMY ZMYSŁAMI

Grupa KOLOROWE NUTKI przystąpiła w tym roku do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy zmysłami".

Celem projektu jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. W ramach projektu realizowane będą cele m.in.: poszerzanie i wzbogacanie wiedzy na temat integracji sensorycznej i zmysłów, wielozmysłowe postrzeganie świata przez dzieci, rozbudzenie kreatywności w realizacji zadań, stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych, tworzenie warunków do kształtowania przez dzieci świadomości własnego ciała.

W trakcie trwającego 8 miesięcy projektu realizowane będą następujące zadania:

Październik – Sensoryczny spacer

Listopad – Sensoryczna matematyka

Grudzień – Sensoryczne ozdoby  świąteczne

Styczeń – Wzrok

Luty – Slime/ glut

Marzec – Sensoryczne kodowanie

Kwiecień – Smak i węch

Maj – Ścieżka sensoryczna

PAŹDZIERNIK -SPACER SENSORYCZNY

Do zadania wykorzystaliśmy : jesienne dary, watę, folię z bąbelkami, pióra, tektury o różnych fakturach, futerko, trociny oraz sianko.

LISTOPAD-SENSORYCZNA MATEMATYKA

Dzieci usprawniały oraz rozwijały motorykę małą, wspierały zmysł dotyku a także ćwiczyły koncentrację uwagi i koordynację wzrokowo ruchową, jednoczescie rozwijając kompetencje matematyczne.

Data dodania: 2022-12-07 22:10:02
Data edycji: 2022-12-07 22:53:19