GIMNASTYKA Z MAMĄ

Hejże! Drogie BIEDRONECZKI!!!

Na ćwiczenia przyszedł czas.

Gimnastyka- świetna sprawa.

Niechaj ćwiczy każdy z Was.

Może też zaproście mamy

niech poćwiczą razem z Wami.

Bo rodzinna gimnastyka,

wielką frajdą jest dla (BIEDRONKOWEGO) smyka.

Jak usłyszeliście w powyższej rymowance, dzisiaj proponuję Wam zajęcia gimnastyczne. Wczoraj obchodziliśmy ŚWIĘTO MAMY, dlatego proszę abyście do ćwiczeń zaprosili Wasze mamy. Myślę, że taka rodzinna gimnastyka sprawi Wam wiele radości, a przy okazji poznacie sposób na aktywne spędzanie czasu z najukochańszą osobą na świecie. Mam nadzieję, że ten pomysł przypadnie Wam do gustu.

Przygotujcie się do ćwiczeń, tzn. Przebierzcie się samodzielnie w wygodny strój (przy okazji poćwiczycie sprawne ubieranie się). I zaczynamy!

Oto link do ćwiczeń:

Gdy się zmęczycie możecie usiąść i zaśpiewać swoim mamom piosenkę pt. "Kocham Cię, Ii Amo Je T'aime"- myślę, że się ucieszą.

Dzieci pięcioletnie wykonanją dodatkowo zadanie w książce na stronie 22a.

Na zakończenie, aby uczcić wczorajsze święto zapraszam Was do zabawy pt. "„Taniec dla rodziców”. Do zabawy potrzebna bedzie dowolna muzyka i gazety.

Opis zabawy: Dzieci tańczą do wybranej muzyki na gazecie. Rodzic wypowiada komendy:

Na prawej nodze! Na lewej nodze! W kółeczko! Na paluszkach- ręce wysoko! Na piętach! Podskakujemy! Zadaniem dziecka jest tak się poruszać, aby nie wyjść poza granice gazety.

Zdjęcia z wykonanego zadania przesyłajcie na maila: biedronki1wegrow@wp.pl

Życzę wszystkim wspaniałej zabawy!!!

(Opracowała: Małgorzata Trojanowska)

Data dodania: 2020-05-27 07:00:00