Gimnastyka ważna sprawa a dla dzieci to zabawa

Witajcie Dzieci!

Bawcie się wesoło. Zaproście  mamę, tatę i rodzeństwo. Na dzisiejsze ćwiczenia gimnastyczne potrzebne będą: laski gimnastyczne  lub coś podobnego, krzesło i  dobry humor .

Zaczynamy od rozgrzewki -   ruchowej ilustracji wiersza M. Szczepańskiej. Na hasło mamy: W prawo zwrot, naprzód marsz wykonujemy takie ruchy jak w wierszu.

Gimnastyka to podstawa i dla zdrowia, ważna sprawa.

Ręce w górę, potem w bok i do przodu wielki skok.

A gdy zrobisz ukłon nisko. Wiedz, że sukces jest już blisko.

• "Noszenie wody"- to kolejne ćwiczenie.  Dorosły pomaga dziecku włożyć laskę między łopatki. Dzieci naśladują pracę rolnika, który nosi wodę ze studni: sylwetka wyprostowana, patrzymy przed siebie. Wspinamy się na palce i opadamy na całe stopy. Idziemy na piętach i na palcach.
  • "Taczki"- ćwiczenie w parach, jedna osoba w podporze  przodem, nogi w rozkroku. Druga staje w rozkroku i łapie pierwszą za kolana. Pary przemieszczają się do końca mieszkania  i obiegają krzesło. Najlepiej jeśli ćwiczenie wykonuje dwoje dzieci. Jeśli nie ma takiej możliwości dziecko jest taczką, a mama lub tata prowadzi taczkę.
  • "Maszyny rolnicze"- Na sygnał rodziców, np.: traktor (per,per,per), kombajn (wrrrrrr), wóz z konikiem (kląskanie),  dzieci naśladują maszyny rolnicze głosem i ruchem.
  • Chciałabym zobaczyć jak Wam poszło! Dlatego proszę o zdjęcia wykonanych ćwiczeń     biedronki.klonowa@gmail.com
  • Dodatkowo: dzieci 5-letnie układają puzzle "Praca rolnika", str. 40. Ćwiczą percepcję wzrokową i sprawność manualną.
  • Rodziców zachęcam do przeczytania artykułu: " Aktywność fizyczna dzieci i młodzieży- konieczność czy przyjemność" dr E. Olszewska   link do artykułu

Opracowanie: Dorota Bałdyga

WSZYSTKIM WYKONAWCOM NALEŻĄ SIĘ WIELKIE BRAWA . TACZKA TO NIE JEST PROSTE ćWICZENIE. A MIMO TO KILKA OSÓB PODJĘŁO PRÓBĘ.

WIEM , ŻE BARDZO  SPODOBAŁO SIĘ WAM TO ĆWICZENIE. WYZWALAŁO WIELE RADOŚCI. PODEJMUJĄC KOLEJNE PRÓBY  PAMIĘTAJCIE  PARTNERA CHWYTAMY ZA  KOLANA LUB UDA , WÓWCZAS PLECY BYDĄ BARDZIEJ PROSTE!

PUZZLE - ZADANIE WYKONANE NA MEDAL.

Data dodania: 2020-04-16 07:55:11
Data edycji: 2020-04-27 10:24:37