EKOLOGICZNE OZDOBY ŚWIĄTECZNE

W tym miesiącu Biedronki wykonywały świąteczne ozdoby z recyklingu. Prace ozdobiły przedszkolną szatnię, oraz tablicę przy naszej sali. Recykling plastyczny to jedna z metod ochrony środowiska naturalnego, którą łatwo wprowadzić w życie na zajęciach plastycznych z dziećmi. Jego głównym celem jest ograniczenie zużycia papieru, recykling papieru pozwala chronić zasoby naturalne; oszczędzać energię, zredukować zanieczyszczenie wody i powietrza, oraz ocalić miliardy drzew przed wycinką. Celem działania wśród dzieci było poszerzenie wiedzy ekologicznej, utrwalenie prawidłowego segregowania odpadów jak również propagowanie idei recyklingu. Biedronki dowiedziały się także iż można wyczarować fantastyczne rzeczy z nieużytków.

Przygotowała: Daria Kresa

Data dodania: 2022-12-30 19:21:16