Edukacja domowa - zadania

Witam wszystkie Misie i Rodziców. W tym tygodniu tematem przewodnim będzie Praca Rolnika. Dziś proponuję zabawę „Wieś i miasto”. Poniżej umieszczam obrazek gdzie należy wyszukać podobieństwa i różnice między wsią a miastem i czy jest więcej podobieństw czy różnic? Po wykonaniu zadania spróbujcie według własnego pomysłu stworzyć z obrazka puzzle.

Poniżej umieszczam również opowieść ruchowo – naśladowczą „Od ziarenka do bochenka” (Opowieść w oparciu o "Plac zabaw - przewodnik metodyczny cz.3 wyd. WSIP).

Zadaniem rodziców jest czytanie opowieści dzieci zaś naśladowanie odgłosów. Po przeczytaniu opowiadania można zadać dzieciom pytanie skąd się bierze mąka, i chleb?

Pociąg: Jedziemy dziś do gospodarstwa rolnego pociągiem( ciuch, ciuch, ciuch- naśladowanie odgłosów, dzieci zamieniają się w pociąg). Przekonamy się jak wygląda życie na wsi.

Konik: Jedziemy na konikach do pana rolnika ( odgłos kląskania).

Praca rolnika: najpierw rolnik sieje zboże ( sieje je, sieje je, sieje je), deszcz pada na pole (kap, kap, kap). Potem rośnie zboże i dojrzewa, a wietrzyk śpiewa (szszszszsz). Słońce grzeje całe lato (uf, uf, uf), nastała pora zbiorów, już na pole wjeżdża kombajn (wrrr, wrr, wrr). Kombajn przesypuje ziarno na przyczepy (szszszsz), rolnik wiezie ziarno ciągnikiem do młynarza (wrrr, wrr, wrr).

Młyn: Młynarz w młynie zmiele ziarenka ( szerokie otwieranie ust i kręcenie szczęką),
z ziaren powstaje mąka. Aa aa psik! Wpadł do nosów! Mąka jest gotowa, do piekarni jedziemy samochodem
(brum, brum, brum). Nocą, kiedy dzieci śpią ( sen- chrapanie) piekarz piecze z mąki chleb i bułki ( naśladowanie ruchu wyrabianie ciasta)

Piekarnia: Z samego rana samochody (brum, brum) z piekarni ruszają do sklepów, by dostarczyć pieczywo. Uwaga, jeszcze gorące ( parzy- dmuchanie), ale jak pięknie pachnie
(wąchanie- głęboki wdech i wydech)

Pociąg: Wracamy pociągiem (ciuch, ciuch, ciuch) do domu.

Przygotowała Dorota Oborska

Data dodania: 2020-04-14 10:30:15