Drogie dzieci i Drodzy rodzice.

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Zawsze w przedszkolu obchodzimy ten dzień uroczyście. Dzieci poprzez różne działania wzbogacają swoją wiedzę oraz rozwijają poczucie odpowiedzialności oraz troski o czystość otoczenia. Zachęcam wszystkich: dzieci, dorosłych, aby włączyć się w dzisiejsze obchody tak ważnego święta i być EKO.

Co możemy zrobić dla Ziemi?

Każdy może mieć swój wkład w ochronę środowiska. Przedstawię kilka tablic informacyjnych. Myślę, że znajdą się dzieci, którym uda się odczytać ich znaczenie.

Więcej przykładów, aby omówić je z dzieckiem  znajdziecie Państwo w "Jak chronić środowisko dla dzieci i dorosłych"  link do artykułu

Myślę, że każdemu uda się dzisiaj  zrobić coś dla Ziemi - taki mały prezencik. Podzielcie się swoimi osiągnięciami: biedronki.klonowa@gmail.com

Może to być informacja słowna lub  rysunek, np.

• żarówka - czyli zgasiłem światło, gdy wychodziłem z pokoju,
  • kropla wody - gdy myłam zęby zakręciłam kran po nalaniu wody do kubka,
  •   oszczędzam papier- rysuję na dwóch stronach,
  • mam torbę ekologiczną itp.

Dzieci 5- letnie doskonalą swoje umiejętności poprzez pracę z książką  - utrwalają wiedzę na temat segregacji odpadów, utrwalają znak recyklingu i jego znaczenie.

Opracowanie: Dorota Bałdyga

Segregowanie odpadów, oszczędzanie wody i energii elektrycznej to piękne prezenty dla naszej Planety! Brawo  dzieci,  zrobiłyście coś dobrego!

Data dodania: 2020-04-22 08:59:50
Data edycji: 2020-04-24 09:09:14