Dzień Ziemi

Dnia 21 kwietnia w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Ziemi.  Poprzez zabawy i doświadczanie promowane były postawy ekologiczne. Dzieci poznawały i rozróżniały różne powierzchnie: papier, plastik, szkło i metal.  Zajączki wybrały się do dwóch krain: Papierolandii i Plastikolandii. Były zabawy z wykoprzystaniem gazet, plastikowych kubków i butelek. Dzieci rozwijały swoją inwencję twórczą, motorykę małą i dużą. Tańczyły z gazetą do muzyki, właściwie reagowały na hasło. Składały, zgniatały,darły papier i wrzucały do odpowiedniego pojemnika. Wydobywały dzwięki z butelek poprzez dmuchanie, zgniatanie, stukanie, układały węża oraz uczestniczyły we wspólnym graniu,  powstała taka Zajączkowa orkiestra. Nasza uroczystość skończyła się spacerem do pojemników zlokalizowanych na terenie przedszkola, aby pokazać dzieciom, gdzie wędrują segregowane w naszej sali odpady.

Data dodania: 2023-04-24 15:27:48
Data edycji: 2023-04-24 17:00:08