DZIEŃ KSIĄŻKI

Wtorek (30 maj 2023r. )  w naszym przedszkolu był to dzień poświęcony książkom. Dlatego KOLOROWE NUTKI postanowiły tym razem  wyruszyć na wyprawę i poszukać miejsc w swoim rodzinnym mieście gdzie one się znajdują . Pierwszym z nich okazała się słynna węgrowska księgarnia "U MADZIARÓW". Dzieci zaraz po wejściu do budynku zachwyciły się tym miejscem, gdyż było tam bardzo kolorowo i interesująco. Pani księgarka opowiedziała przedszkolakom o swoim zawodzie i o zasadach obowiązujących klientów przychodzących do księgarni. Na paniątkę tej wizyty dzieci spotkała miła niespodzianka, gdyż KOLOROWE NUTKI otrzymały torebeczkę z prezentami. DZIĘKUJEMY!!!

Kolejnym ciekawym miejscem, w którym przedszkolaki mogły zobaczyć książki okazała się znajdująca się nieopodal księgarni Miejska Biblioteka Publiczna im. A Cieszkowskiego. Panie bibliotekarki zapoznały przedszkolaków z działem książek dla dzieci. Każdy przedszkolak mógł wybrać sobie interesującą go książkę i pooglądać. Dzieci dowiedziały się też jakie warunki należy spełnić, aby zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy zachowywać się w tym magicznym miejscu.

Teraz  już każdy czterolatek wie jak ważne są w życiu człowieka (nawet takiego małego) książki i dlaczego należy je czytać oraz czym się różni księgarnia od biblioteki.

Po powrocie do przedszkola na troje dzieci z naszej grupy czekała jeszcze jedna niespodzianka. Okazało się, że Madzia, Adaś i Zosia zostali uhonorowni dyplomami i dostali drobne upominki za to, że wypożyczli w tym roku przedszkolnym najwięcej książek w naszej przedszkolnej bibliotece. GRATULUJEMY!!!

Data dodania: 2023-05-30 18:48:18
Data edycji: 2023-05-30 18:54:21