Dzień Książki

Dnia 23 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym tygodniu rozmawialiśmy o książkach. Poznaliśmy Kodeks Czytelnika, który wszystkie dzieci przestrzegają. Zapoznaliśmy się nie tylko z książkami dla dzieci, audiobookami, ale również z książkami pisanymi Pismem Braille'a. Dowiedzieliśmy się jak powstaje książka. Biedronki poznały również autorów wierszy dla dzieci Jana Brzechwę, Juliana Tuwima oraz Marię Konopnicką. Z zaciekawieniem słuchały wierszy takich jak „Lokomotywa”, „Pan Hilary” „Hipopotam” czy „Stefek Burczymucha”.

Dzień Książki w naszej grupie obchodziliśmy w piątek 29 kwietnia. Z tej okazji każde dziecko stworzyło własną zakładkę do książki, nieodłączny element każdego czytelnika.

Data dodania: 2022-05-03 16:46:05
Data edycji: 2022-05-03 16:55:00