TEMAT: Co można robić zimą?

Drodzy Rodzice!

Ten tydzień wzbudzał wśród dzieci wiele emocji, gdyż dotyczył odległej krainy – obszarów polarnych. Był to czas, kiedy dzieci wykonały wiele doświadczeń związanych z lodem, a także ochroną przed zimnem. Chętnie stawiały hipotezy i formułowały wnioski, próbując odpowiedzieć na pytania takie jak np. „Jaki jest lód?”, „Co to jest śnieg?”. Dzieci zdobyły także wiedzę na temat zwierząt żyjących na północnym i południowym kole podbiegunowym.

W tym tygodniu dzieci poznały także literę U, u oraz liczbę 8. Zachęcamy do zabaw utrwalających m.in. wygląd tej liczby i litery, np. poprzez poszukiwanie ich w przestrzeni otaczającej dziecko (w gazetach, na szyldach sklepów, w książkach). Ważnym ćwiczeniem może być także wspólna gra w poszukiwanie jak największej liczby słów rozpoczynających się na daną głoskę. Najprostszym zadaniem będzie jednak głoskowanie dowolnych wyrazów. Dla utrwalenia liczby 8 proponujemy przeliczanie w tym zakresie lub zabawę w gry planszowe np. z użyciem dwóch kostek zamiast jednej.

Kolejny tydzień z racji zbliżającego się święta dotyczyć będzie babć i dziadków. Zachęcamy do wcześniejszej rozmowy z dziećmi, zwłaszcza jeśli nie wszyscy dziadkowie żyją lub z racji odległości nie będą mogli przybyć na obchody tego dnia w naszym przedszkolu.

Data dodania: 2020-01-21 15:44:11
Data edycji: 2020-01-21 15:44:44