TEMAT: Witamy Nowy Rok

Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu zajęliśmy się tematem kalendarza. Skupiliśmy się na porach roku, miesiącach, dniach tygodnia, a także różnych innych sposobach pomiaru czasu.

Dzieci chętnie porównywały różne rodzaje kalendarzy, informacje jakie są w nich zawarte, a także ich wygląd. Utrwaliliśmy kolejność pór roku, a przy tym doskonaliliśmy umiejętności matematyczne takie jak dostrzeganie rytmu, sekwencji. Usystematyzowaliśmy wiedzę dzieci na temat miesięcy, poznaliśmy ich kolejność, a także przyporządkowanie do pór roku. Dzięki częstemu utrwalaniu, nazwy dni tygodnia i ich kolejność nie sprawiają w większości problemów przedszkolakom. Najciekawszym dla dzieci tematem był ten dotyczący sposobów pomiaru czasu. Wasze pociechy mogły zobaczyć różnego rodzaju zegary. Przedszkolaki próbowały także rozróżnić pojęcia takie jak sekunda, minuta oraz godzina.

W kolejnym tygodniu wybierzemy się w daleką podróż, ponieważ aż na koła podbiegunowe, by poznać zwierzęta tam żyjące i dowiedzieć się jak najwięcej o zimowych krainach.

Data dodania: 2020-01-13 20:26:23
Data edycji: 2020-01-13 20:27:06