TYDZIEŃ. Zimno, coraz zimniej

Drodzy Rodzice!

Mamy za sobą pierwszy temat dotyczący zbliżającej się zimy. Przedszkolaki bardzo prężnie pracowały przez miniony tydzień. Z zapałem rozwiązywały zagadki o zwierzętach leśnych. Dowiedziały się, w jaki sposób różne zwierzaki przygotowują się do zimy. Odkryły, że niektóre z nich zapadają w sen zimowy, inne hibernują czy chowają się np. pod liśćmi.

Przedszkolaki nauczyły się czytać globalnie nowe wyrazy, tj. jeż, wiewiórka, niedźwiedź, dzik, zając, sarna. BIEDRONKI wysłuchiwały dłuższych opowiadań o zwierzętach. Coraz lepiej radzą sobie z opowiadaniem o treści przeczytanych utworów.

W tym tygodniu wprowadziliśmy liczbę 5. Dzieci doskonaliły umiejętność rozróżniania jej wśród innych liczb. Porównywały zbiory związane z zapasami na nadchodzącą zimę.

Dowiedziały się, jak i czym dokarmiać zwierzęta zimujące w Polsce oraz czym różni się karmnik od paśnika. Oprócz liczby 5 wprowadziliśmy też literę Y, y, dzięki której dzieci mogły utrwalić liczbę mnogą wyrazów. Bardzo dobrze radziły sobie z jej tworzeniem.

Omawiając temat o ptakach, pięciolatki słuchały wiersza J. Brzechwy Sójka. Stał się on pretekstem do rozmowy na temat ptaków pozostających w kraju i odlatujących na zimę. Przedszkolaki poznały przy okazji budowę ciała ptaków, dzięki czemu mogły dowiedzieć się, dlaczego ptaki latają.

Data dodania: 2019-11-25 17:06:02
Data edycji: 2019-11-25 17:07:13