TEMAT: Polska to mój dom

Drodzy Rodzice!

Polska to mój dom – tak brzmiał temat minionego tygodnia. Dzieci podczas rozwiązywania różnych zagadek i wykonywania zadań utrwalały znajomość symboli narodowych: flagi, hymnu i godła. Nauczyły się wiersza ważnego dla każdego Polaka Katechizm polskiego dziecka Władysława Bełzy (popularnie zwany Kto Ty jesteś? – Polak mały). Przyjrzały się bliżej monetom i banknotom, na których również – podobnie jak na godle – widnieje wizerunek orła w koronie.

Przedszkolaki poszerzyły także wiedzę na temat polskich miast oraz stolicy. Przypomniały sobie i poznały nowe miejskie legendy, takie jak o warszawskiej Syrence. Przy okazji rozwinęły umiejętności posługiwania się mapą – znają nazwy największych polskich miast i potrafią je wskazać na mapie Polski. Wiedzą, która rzeka to Wisła i które miasta nad nią leżą. Poznały legendę o powstaniu Wisły.

Dzieci poznały pojęcie patriotyzm, dowiedziały się, na czym taka postawa polega, czym dzisiejszy patriotyzm różni się od tego sprzed 100 lat. Wymyśliły mnóstwo propozycji, jak same mogą wykazywać postawy patriotyczne.

Dzieci w tym tygodniu poznały kolejną literę alfabetu – D, d. Podczas zabaw doskonaliły umiejętności matematyczne, np. pomiar i porównywanie długości w sytuacjach codziennych.

Data dodania: 2019-11-19 14:59:11
Data edycji: 2019-11-19 15:01:20